Kde s balony létáme?

Karlštejn

Karlštejn

Karlštejnsko – naše domovská lokalita – skrývá mnohem více pokladů než „jen“ Karlštejn. Protože tyto končiny známe už takřka i poslepu, dokážeme vám během letu balonem nabídnout výjimečné pohledy na místní a při dobré dohlednosti i vzdálenější skvosty. Z neopakovatelného úhlu si prohlédnete hrady Karlštejn, Žebrák a Točník, pohoří Brd, rozsáhlé lesy a v nich četné lomy. Když je počasí na naší straně, je vidět také Říp a někdy i Milešovka, Ještěd či Trosky. S divokou zvěří pobíhající hluboko pod balonem je to dokonalá romantika. Koneckonců sem díky ní jezdí balonáři až ze Slovenska.

Konopiště

Konopiště

Krajina hned s několika dominantami. Tou nejhonosnější je zámek Konopiště, pokud se ale zaměříme na přírodní majestáty, náš pohled padne na pověstmi opředenou horu Blaník a klikatící se řeku Sázavu. Krajina Konopiště je tichá a mírumilovná. Kromě nezapomenutelných výhledů navíc díky mírnému terénu nabízí dostatek prostoru pro přistání. Místní výlet balonem bývá často zpestřen lety sportovních letadel z lokálního velmi aktivního letiště.

Český ráj

Český ráj

Až se s námi vznesete do vzduchu nad Český ráj, pochopíte, že tato krajina získala svůj romantický název právem. Otevře se pod vámi nespočet neuvěřitelných scenérií lemovaných pohraničními pohořími a Řípem na dohled. Nemineme ani zdejší historickou chloubu – zříceninu hradu Trosky. Možná potkáme i další balony, protože za idylkou Českého ráje vyráží opravdu mnoho balonářů. Vlastně nejen oni, Český kraj si oblíbili také filmaři. Vzpomínáte si na komedii Jak dostat tatínka do polepšovny nebo pohádku Princ a Večernice? Točily se právě zde.

V případě jakýchkoliv otázek nám zavolejte na +420 725 085 422 nebo napište na info@balony.cz.