Kde s balony létáme?

Karlštejn

Karlštejn

Karlštejnsko – naše domovská lokalita – skrývá mnohem více pokladů než „jen“ Karlštejn. Protože tyto končiny známe už takřka i poslepu, dokážeme vám během letu balonem nabídnout výjimečné pohledy na místní a při dobré dohlednosti i vzdálenější skvosty. Z neopakovatelného úhlu si prohlédnete hrady Karlštejn, Žebrák a Točník, pohoří Brd, rozsáhlé lesy a v nich četné lomy. Když je počasí na naší straně, je vidět také Říp a někdy i Milešovka, Ještěd či Trosky. S divokou zvěří pobíhající hluboko pod balonem je to dokonalá romantika. Koneckonců sem díky ní jezdí balonáři až ze Slovenska.

Konopiště

Konopiště

Krajina hned s několika dominantami. Tou nejhonosnější je zámek Konopiště, pokud se ale zaměříme na přírodní majestáty, náš pohled padne na pověstmi opředenou horu Blaník a klikatící se řeku Sázavu. Krajina Konopiště je tichá a mírumilovná. Kromě nezapomenutelných výhledů navíc díky mírnému terénu nabízí dostatek prostoru pro přistání. Místní výlet balonem bývá často zpestřen lety sportovních letadel z lokálního velmi aktivního letiště.

Plzeň

Plzeň

Když se řekne Plzeňsko, pánům se začnou sbíhat sliny na nejslavnější české pivo a možná si u toho vybaví ještě aktuální výsledky některého z tamních sportovních týmů. Máte pocit, že toho o Plzni víte dost? Pohled z ptačí perspektivy z koše balonu vás přesvědčí o tom, že tento kraj umí nabídnout mnohem víc – pavučiny proplétajících se řek, horu a hrad Radyně, v dálce zříceninu nejstaršího českého kamenného hradu Přimda, a to vše lemované nekonečnými hlubokými lesy. Plzeňsko vám vyrazí dech.

Český ráj

Český ráj

Až se s námi vznesete do vzduchu nad Český ráj, pochopíte, že tato krajina získala svůj romantický název právem. Otevře se pod vámi nespočet neuvěřitelných scenérií lemovaných pohraničními pohořími a Řípem na dohled. Nemineme ani zdejší historickou chloubu – zříceninu hradu Trosky. Možná potkáme i další balony, protože za idylkou Českého ráje vyráží opravdu mnoho balonářů. Vlastně nejen oni, Český kraj si oblíbili také filmaři. Vzpomínáte si na komedii Jak dostat tatínka do polepšovny nebo pohádku Princ a Večernice? Točily se právě zde.

Jižní Čechy - České Budějovice / Hluboká nad Vltavou / Český Krumlov

Jižní Čechy - České Budějovice / Hluboká nad Vltavou / Český Krumlov

Tři perly jihu, jedna lepší než druhá. Výběr nechávám na pasažérech, nebudu vás nijak ovlivňovat. Mě osobně tato oblast přirostla k srdci s desítkami krásných vzpomínek. Pravidelně sem jezdím už od roku 1994, poprvé jsem tu letěl ještě jako svazarmovec asi v roce 1988. Kdybych měl zdejší krajinu stručně popsat, zmínil bych kouzelné lesy, lesknoucí se hladiny rybníků a sem tam vyčnívající pohoří. Šumavská příroda je jedním z mých favoritů a vždy se na let zde moc těším. Spíš než pracovní povinností je pro mě odměnou.

Hradec Králové / Pardubice

Hradec Králové / Pardubice

Hradec Králové je malebné historické město nedaleko perníkem provoněných Pardubic. Zdejší rovinatá krajina Polabské nížiny většinou nabízí balonáři ceněný benefit vynikající dohlednosti, takže odsud během letu dohlédneme až na Krkonoše a Sněžku, královnu českých hor. Dále je vidět Kunětická hora i scenérie Českého ráje. Tato lokalita je štědrá na skvělé zážitky pro celou posádku. Pasažéři si užívají nebývalou dohlednost a pro pilota je řízení balonu zde skutečným požitkem.

Tábor

Tábor

Tábor je dalším mým srdcovým místem. Před lety jsem se tu učil létat, protože nám zde Svazarm vyčlenil “balonovou rezervaci”. Dodneška se rád vracím na místo činu a pozoruji tytéž i měnící se scenérie. Ukážu vám řeku Lužnici s vodáky i rozlehlé lesy kolem. Zatímco na Táborsku bych mohl létat poslepu, Příbram je větší oříšek. Nedaleko od ní začínají brdské lesy, kam není dobré se dostat. Zamíříme proto od Příbrami na východ nad Orlickou přehradu, nebo naopak od přehrady k Příbrami. Kromě kopcovité přírody jistě nepřehlédnete nedaleký Temelín. Jeho chladící věže občas zdálky připomínají sopku.

V případě jakýchkoliv otázek nám zavolejte na +420 725 085 422 nebo napište na info@balony.cz.