O nás

1983

Vstup do Balon klubu Praha a 1. let balonem

1990

Založení společnosti Balony.cz

1998

Přelet Kanálu La Manche, inspektor balonového létání, pilot plynových balonů

2003

Vzlet z lodi na Vltavě

2009

Začínáme balony servisovat

2010

Účast na Mistrovství světa vzducholodí

2013

Létáme v Indii

2015

Létáme v Izraeli

Kdo jsme?

Jakkoliv to může znít jako klišé, balonem létáme už víc než 30 let s láskou. Není to pro nás rutinní práce, které bychom se věnovali jen kvůli výdělku. Lety si pokaždé vychutnáváme plnými doušky. Našim klientům toužíme zprostředkovat stejně intenzivní prožitek z letu, aby tomu nekonečnému panoramatu viditelnému jen z koše balonu propadli stejně jako my. Proto se vám v rámci letu budeme maximálně věnovat, a to nejen ve vzduchu, ale i před nástupem na „palubu“ a po přistání na zem, kde vás pokřtíme na Vzduchoplavce.

Naší domovskou lokalitou je Karlštejnsko . Známe ho jako svoje boty. Vždy je ideální, když pilot s pasažéry v balonu proplouvá nad krajinou, kterou důkladně zná a kde disponuje potřebným zázemím. Jestli vás zajímá víc, než se píše v turistických průvodcích, rádi vám povíme historky, které jste o krásách Karlštejnska ještě neslyšeli. Dobře ale známe i další kouty České republiky. Můžeme za vámi vyrazit například také do pohádkového Českého ráje, na Plzeňsko – do pivního království nebo třeba do divoké přírody Šumavy…

V našem případě zůstalo létání v rodině, protože jablko nepadlo daleko od stromu. Kromě pilota Honzy Smrčky , který má nalétáno přes 3300 hodin, se létání nadšeně věnuje také jeho dcera.

Zárukou kvality je pro nás také vlastní technické zázemí, na němž si zakládáme. Létáme s balony od 3 největších světových výrobců a jsme dealery celosvětové jedničky, kterou jsou Cameron Balloons. Balony Dona Camerona lze označit za průkopníky. Postupně dosahovaly met, o kterých se jiným výrobcům do té doby ani nesnilo, a jejich balony obletěly svět s rekordními výsledky ve výškových výstupech.

Seznamte se s Honzou Smrčkou

Honza Smrčka je létání balonem oddaný tělem i duší. Jeho letecké ambice dalece přesahují vyhlídkové lety. Ty si díky kontaktu s klienty vždycky náramně užívá, ale ve volném čase se pouští do větší „divočiny“.

Za desítky let, co se balonářství věnuje, se Honza zúčastnil nejednoho mistrovství světa či Evropy horkovzdušných a plynových balonů i vzducholodí. Při přeletu přes kanál La Manche skončil na 152. místě, světové prvenství má na kontě za přelet nad Řípem, Sněžkou a Tatrami. Za zmínku stojí také vzlet z lodi plující po Vltavě a ženský rekordní let, za který je právem pyšný na svoji dceru.

Jan Smrčka
Pilot Jan Smrčka

Honza proplul vzduchem téměř nad všemi evropskými státy. Z ptačí perspektivy pozoroval také exotické půvaby Afriky, Asie či USA.

Honza je skutečně všestranným pilotem s řadou různých kvalifikací. Je pilotem horkovzdušného i plynového balonu, instruktorem, zkušebním a zalétávacích pilotem pro výcvik nováčků, examinátorem, kterých je v ČR pouze několik, a dále také pilotem vzducholodi.

Jestliže se ocitnete na palubě s Honzou Smrčkou, jste zaručeně v dobrých rukou. A jestli vás létání balonem aspoň trochu zajímá, můžete svůj vzdušný výlet zpestřit všetečnými dotazy. Honza vám je milerád zodpoví.

Náš tým

Jan Smrčka

Jan Smrčka

Pilot od roku 1984

Zuzana Smrčková

Zuzana Železná

Pilot od roku 2004

Jakub Vopelák

Jakub Vopelák

Kontakt

Jan Smrčka

+420 725 806 667
honza@balony.cz

Balony.cz

K Americe 28
267 18 Vysoký Újezd - Kozolupy

IČO: 28509293

V případě jakýchkoliv otázek nám zavolejte na +420 725 806 667 nebo napište na info@balony.cz.