Překvapivý host a nečekané zásnuby v balonu

Jednoho červencového rána jsem se připravoval na let balonem s jedním mladým párem. Moc milí lidé to byli. Pro mě to měl být běžný let jako každý jiný. Absolutně jsem neměl představu, co mě na jeho konci čeká.

Letěli jsme v malém koši pro dva. Trasa byla plánována z Karlštejna, přistávat jsme měli v Černošicích.

738118_437480276319931_770430616_o

V průběhu letu jsme si povídali, slečna se mi svěřila, že je unavená, protože v neděli hrála tenis. Později jsem se dozvěděl, že to byla liga v Manheimu v Německu. Slečna na mě působila velmi skromně, tak jsem se nechtěl dál vyptávat.

Let probíhal v pořádku a všichni jsme si užívali. Když se přiblížil čas a místo přistání, chtěl jsem své pasažéry na to upozornit.

Mladík mě však předběhl. Co se odehrálo následně bylo velice dojemné.

IMG_3822

Mladík řekl, že sice zná tuto báseň zpaměti, ale nechtěl to poplést, tak ji přečte. A následovalo krásné vyznání. A na jeho konci zásnubní prstýnek a tradiční „ANO“.

Nechtěl jsem tuto krásnou chvíli rušit, a proto jsem musel přerušit přistávací manévr a najít jiné místo k přistání.

Po přistání následoval jako pokaždé křest vzduchoplavců a přípitek. A ihned po něm odjížděli snoubenci na dovolenou do Švýcarska.

IMG_3823

Něco mi bylo na té slečně povědomé, a tak jsem po příjezdu domů sedl k počítači a googlil. Ta mladá dáma byla zřejmě tenistka Petra Cetkovská. Kdo ví :-)

Pánové (ale i dámy), pokud chcete požádat o ruku svou partnerku a chcete zvolit něco netradičního, balon může být tou správnou volbou.

A jestli zrovna žádné zásnuby nechystáte, můžete letět jen tak pro radost nebo letenku pořídit někomu jako dárek. Vyberte si jeden z termínů a objednejte si letenku.

Jan Smrčka

Honza Smrčka

Vzduchoplavec oddaný létání balonem tělem i duší. Jeho letecké ambice dalece přesahují vyhlídkové lety. Ty si díky kontaktu s klienty vždycky náramně užívá, ale ve volném čase se pouští do větší „divočiny“.