Známe to tu nejlépe - soutěž pokračuje

Zdravíme znalce Karlštejnska.

Děkujeme za správné odpovědi. Mimochodem bylo to těžké a proto jich nebylo mnoho. Těm, kteří nevěděli, jsme poradili, jak "Stonehange" najít. Ti, co se za ním vydali, si udělali hezký výlet a dali nám vědět zpět. Máme z toho radost.

Stonehange najdete na cestě z Karlíka do Mořinky. Na výlet se můžete vydat z Dobřichovic, přijedete do Karlíka, pak do kopce lesem na Mořinku. Vyjdete z lesa na louku, zde cestu opustíte a vyjdete na hřeben louky. Odtud Stonehange uvidíte. Hlídá je ochranky, ale pokud se chováte slušně, můžete si je prohlídnout. Až se vrátí filmaři, nepůjde to.

V Mořince si můžete prohlédnout menhir a betonové křeslo, které zde nainstaloval umělec z Karlíka. Výhled na údolí Berounky je skvělý.

Pokračovat můžete na západ ke Karlštejnu nebo na sever k lomu Amerika, Čeřinka a letišti Bubovice. Zde jsou také Kozolupy, kde máme základnu. pokud dojdete do Loděnice, můžete jet zpět vlakem z nádraží, kde se točily Ostře sledované vlaky. V Mořině je výborná restaurace a penzion Na růžku. Pan Kubala a jeho paní Vás dozajista zasytí.

Je tu další hádanka: Kde je hřbitov, který jsme viděli za letu?

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vaše odpovědi pište, prosím, na: honza@balony.cz

Možná i pro vás máme typ na hezký výlet.

Jan Smrčka

Honza Smrčka

Vzduchoplavec oddaný létání balonem tělem i duší. Jeho letecké ambice dalece přesahují vyhlídkové lety. Ty si díky kontaktu s klienty vždycky náramně užívá, ale ve volném čase se pouští do větší „divočiny“.